O NAS:

Jesteśmy Klubem Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju COMMANDO (KŻR LOK) w Luboniu. Swą działalność rozpoczęliśmy w 2007 roku otwierając dwie sekcje zajmujące się obronnością kraju tj. strzelecką i combat (sportów walki). W obecnej chwili istnieją sekcje: pływania, ratownictwa wodnego i medycznego, nurkowania, skoków spadochronowych i stworzone w tym roku paintballowa i KAPAP. W roku 2010 powstała Drużyna Ratownicza WOPR COMMANDO RESCUE TEAM (CRT), która specjalizuje się w ratownictwie wodnym. Jesteśmy na trzecim miejscu pod względem liczebnym spośród kilkunastu klubów LOK działających w okręgu poznańskim oraz jedynym posiadającym więcej niż jedną specjalność.

Organizujemy letnie i zimowe obozy sportowe dla dzieci i młodzieży, imprezy integracyjne, pokazy walki wręcz, ratownictwa wodnego i medycznego, zawody pływackie, strzeleckie i ratownicze. Jesteśmy obecni na wszelkiego rodzaju festynach, eventach, imprezach firmowych. Prowadzimy szkolenia z zakresu samoobrony systemu COMBAT i KAPAP dla dzieci, młodzieży, kobiet i grup mieszanych oraz służb mundurowych z technik interwencyjnych. Uczymy jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, jak uniknąć niebezpieczeństwa, próby gwałtu, kradzieży torebki, pobicia i in. Szkolimy służby mundurowe jak również osoby cywilne w strzelectwie sytuacyjnym, obronnym i sportowym. Nasi podopieczni zdobywają najwyższe trofea na zawodach rangi okręgowych, krajowych i międzynarodowych. W krótkim czasie potrafimy nauczyć zasad pierwszej pomocy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu medycznego np.: fantomy, AED, deski ortopedyczne, torby ratownicze z tlenem.

Wyspecjalizowana kadra instruktorska i trenerska prowadzi zajęcia z najróżniejszych dyscyplin sportu i posiada uprawnienia instruktorów WOPR i zawodowych ratowników WOPR,  ratowników systemu, ratowników medycznych, instruktorów sportu i rekreacji ruchowej o różnych specjalnościach np.: strzelectwa sportowego, technik samoobrony, pływania, instruktorów pierwszej pomocy BLS/AED Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC), fitness, aqua fitness, kulturystyki. Kadra jest przeszkolona z zakresu wspinaczki wysokogórskiej, zabezpieczenia spływów kajakowych, powodziowego oraz rzek szybko płynących, a także motorowodnego i nurkowego. W naszych szeregach są również strażacy PSP i OSP, ratownicy medyczni oraz rezerwiści elitarnych jednostek specjalnych. Współpracujemy ze wszystkimi służbami ratowniczymi na terenie Wielkopolski.

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie prowadzić szkolenia i pokazy w dowolnym miejscu. Drużyna CRT podlega pod Prezesa WOPR Oddz.Miejsko-Powiatowego w Poznaniu i w razie potrzeby jest gotowa do działań na terenie Wielkopolski i całego kraju. Pozostałe sekcje tj. strzelecka, combat/KAPAP(sportów walki), paintball, nurkowa, spadochronowa i pływacka oraz CRT podlegają bezpośrednio pod Prezesa Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Luboniu Macieja Pawłowskiego.

Prezes KŻR LOK COMMANDO w Luboniu
 Maciej Pawłowski